۲۸ فروردین سالروز شهادت دیده‌بان بسیجی شهید علی جربان 

قصه چاه

کار قبضه‌چی‌ و دیده‌بان لازم و موم هم بودند اگر یکی درست کار نمی‌کرد، تلاش دیگری بی‌نتیجه بود. همین پیوندِ کاری، باعث رفاقت و پیوند دلی ما قبضه‌چی‌ها با دیده‌بان‌ها می‌شد.

علی جربان دیده‌بان بود و من با قبضه‌های ۱۲۰ برای او آتش می‌فرستادم تا اینکه پس از چند شبانه روز خستگی و بی‌خوابی و مقابله با پاتک‌های زرهی و پیاده دشمن، جبهه آرام شد و ما به عقب برگشتیم.

عقبه ما در رأس‌البیشه، شانه به شانه خلیج فارس بود امّا از آب خوردن بی‌بهره بودیم، علی گفت: سید کمک می‌کنی که اینجا چاه بکنیم تا به آب برسیم!؟»

گفتم: قبضه‌چی‌ همیشه کنار دیده‌بان است، تو جان بخواه علی جان» 

با همه خستگی و بی‌خوابی در شب‌های گذشته، خواب را بر خودمان حرام کردیم. آن قدر کندیم تا پس از ۶ متر به آب رسیدیم.

خبر این چاه همه جا پیچید، و بچه‌هایی که تشنه یک جرعه آب گوارا بودند، از آن به بعد میهمان گاه و بی‌گاه این چاه شدند.

فکر می‌کردم که با این خستگی اگر یک ماه بخوابم، باز کم است. دو، سه روز بیشتر آن جا نبودیم که گفتند: علی جربان به خط رفت.»

من همان جا ماندم و هر بار کنار چاه می‌رفتم، یاد علی و عرق ریختن او برای کندن چاه می‌افتادم، مدتی بعد خبر رسید که علی جربان شهید شده است.

شناسنامه خاطره

راوی: سیدمحمد ، مسئول قبضه خمپاره ۱۲۰، گردان ادوات لشگر ۳۲ انصارالحسین علیه‌السلام 

زمان و مکان وقوع خاطره: استان بصره، کنار شهر فاو، فروردین ۱۳۶۵

زمان و مکان بیان خاطره: همدان ستاد لشگر شهداء، ۹۲/۱۲/۱۲

کتاب--------------------

بچه‌های مَمّدگِره 

شهید علی جربان

شهید علی جربان و مدافع حرم برادر حاج علی حاتمی

عملیات والفجر ۸

شهید علی جربـان

سمت راست: برادر علی بخش عربی فرمانده گروهان دوشکا 

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها